Grypa - jak ją leczyć naturalnie?

Poznaj 30 sposobów, by pozbyć się infekcji bez środków chemicznych

Grypa jest chorobą zakaźną, wirusową i wykazuje poważne cechy choroby przeziębieniowej. Szerzy się przez zakażenie kropelkowe (kichanie, kaszel). Ciężka postać grypy, która czasem lubi dawać powikłania, wymaga interwencji lekarza.
Jeśli zachorowaliście na grypę, a infekcja posiada cechy grypy niepowikłanej, sięgnijcie po naturalne metody leczenia. Przy zachorowaniu na infekcję wirusową można wykorzystać każdy z przepisów, w skład którego wchodzą: czosnek, cebula, rzepa, pietruszka, cytryna, grapefruit, liście malin.
Czosnek i cebula posiadają niezwykłe właściwości lecznicze przy infekcjach, jednak nie każdy chory dobrze je znosi.  Dlatego też poniżej przedstawiam naturalne sposoby leczenia grypy i przeziębienia, w których znajdziecie zarówno przepisy z w/w warzyw, jak i ziół i owoców.

 Podobny obraz      Podobny obraz      Podobny obraz


Podstawową strategią w walce z grypą jest:
  • spożywanie większej ilości świeżo przygotowanych soków (sok z marchwi, buraków i selera, w stosunku odpowiednio 2:1:1 - rozcieńczyć następnie wodą w stosunku 1:1 i pić powoli małymi łykami) i "naturalnych misktur" z zawartością czosnku i cebuli;
  • należy mniej jeść, więcej pić;
  • przebywać w zupełnym spokoju w łóżku w dobrze przewietrzonym pokoju;
  • podczas gorączki nie podawać stałych pokarmów;
  • podawać lekkostrawne potrawy, najlepiej jarskie;
  • dobrze się wypocić;
  • na początku infekcji dobrze jest oczyścić jelito grube przy pomocy irygatora: wodą z sokiem   z cytryny (1-1,5 l + sok z 1 cytryny).


Poznaj naturalne metody likwidowania infekcji.
Wykorzystaj te, które najbardziej Ci pasują.


Gorące napoje
  1. Najczęściej jak można pij gorącą herbatę z cytryną, żurawiną lub malinowymi konfiturami, wodę z miodem, rozcieńczone wodą soki z czarnej porzeczki, maliny, czarnego bzu, a także ciepłe mleko z miodem (1 łyżeczka stołowa na 1 szklankę).
  2. Równą ilość kwiatów lipy i owoców malin zalej wrzątkiem, kierując się zasadą, że 1 łyżka stołowa mieszanki przypada na 1 szklankę wody. Zawiń, by nalewka nie traciła ciepła, odstaw na 1 godzinę, przecedź. Pij po 1/2 szklanki 3-4 razy dziennie.
  3. Szczyptę mieszanki, składającej się z równych ilości liści czarnej porzeczki i kwiatów lipy, zalej 0,5 l wrzątku i gotuj przez 5 minut. Zdejmij z ognia, otul, by nalewka nie traciła ciepła, odstaw na 30 minut. Przecedź, pij po 1 szklance w stanie ciepłym jak herbatę, 3-4 razy dziennie.
  4.  2 łyżki stołowe wysuszonych (lub 100 g świeżych) malin zalej szklanką wrzątku. Odstaw na 10-15 minut, dodaj 1 łyżkę stołową miodu, rozmieszaj. Pij ciepły jako środek napotny przed snem.
  5. Do szklanego dzbanka wsyp 1 łyżkę stołową ziół nagietka, rumianku, szałwii lub liści eukaliptusa. Zalej 0,5 l wrzątku i zaparzaj przez 3-5 minut. Przecedź. Pij po 1/2 szklanki 3 razy dziennie. Można też płukać gardło powyższą miksturą.

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty lipy
Kwiaty lipy wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. 

  

"Mikstury"
  1. Zetrzyj na drobnej tarce czosnek, rozmieszaj go z taką samą ilością miodu (najlepiej lipowego) i zażywaj przed snem po 1 łyżce stołowej, popijając ciepłą wodą.
  2. Do szklanki włóż: 1 łyżkę stołową konfitur z malin, 1 łyżkę stołową miodu, 1 łyżkę stołową wódki lub koniaku, sok z połowy cytryny. Uzupełnij wrzątkiem. Wypij małymi łyczkami przed snem.
  3. Sok z jednej cytryny wymieszaj ze 100 g miodu. Przyjmuj po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie.
  4. Czosnek utrzyj na tarce i zmieszaj w proporcji 1:1 z miodem. Przyjmuj po 1 łyżeczce 3 razy dziennie lub po 1 łyżce stołowej przed snem, popijając ciepłą wodą. 

Znalezione obrazy dla zapytania szałwia
Szałwia lekarska - doskonała do płukania jamy ustnej i gardłą


Inhalacje
  1. Ziołowe inhalacje stosowane wytrwale przez pewien czas przy nieżytach dróg oddechowych, przynoszą dobre efekty terapeutyczne. Inhalowane bywają zioła dezynfekujące drogi oddechowe, takie jak: szałwia, rumianek, rozmaryn, tymianek, mięta oraz krople eukaliptusowe, krople olejku kamforowego, ekstrakt świerkowy. "Aparatem" inhalacyjnym w domowych warunkach może być dzbanek, do którego wlewa się gorący napar ziołowy. Przy dolegliwościach gardła można inhalować zarówno przez nos jak i gardło. Dziobek dzbanka służy do inhalacji gardła, otwór górny dzbanka do inhalacji nosa. W celu skierowania pary na właściwe miejsce, nakryj głowę lekko ręcznikiem. Inhaluj 5-10 minut. Wytrzyj twarz i udaj się do łóżka.
  2. Wyciśnij sok z cebuli, nałóż go na spodek i wdychaj nosem po 2-3 minuty 3 razy dziennie. 
  3. Zmieszaj 30 g  miodu i 70 g wody. Gorącym płynem przeprowadź inhalację.
  4. Ugotuj ziemniaki w mundurkach (z koprem). Część wody odlej. Do gorących ziemniaków dodaj 2 łyżki stołowe oleju roślinnego i 1/2 łyżeczki od herbaty sody oczyszczonej. Dobrze podgrzej na ogniu. Narzuć na głowę flanelowy koc lub duży ręcznik (zrób kaptur). Nachyl się nad naczyniem z gorącymi ziemniakami i ustami wdychaj gorącą parę. Inhalację można przeprowadzać kilka razy dziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia. Podczas inhalacji chory silnie się poci, nie wolno wychodź na dwór, nie schładzaj organizmu.

Znalezione obrazy dla zapytania nagietek
Nagietek posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające i przeciwwirusowe

Kaszel
  1. Zmieszaj 2 łyżki przegotowanego gorącego mleka z dwiema łyżkami koniaku. Przyjmuj na 1/2 godziny przed jedzeniem 3 razy dziennie. Po wypiciu mieszanki nie należy ochładzać organizmu i wychodzić na dwór. Przyjmuj aż do całkowitego wyleczenia.
  2. Przy leczeniu rzadkiego kaszlu, silnego kaszlu, nocnego kaszlu: zagotuj na wolnym ogniu w ciągu 10 minut 1 cytrynę. Stanie się miękka i można z niej wycisnąć więcej soku. Przekrój cytrynę na połówki i wyciśnij sok do szklanki. Dodaj 2 łyżki stołowe gliceryny, dokładnie rozmieszaj i uzupełnij miodem aż do całkowitego wypełnienia szklanki. Stosowanie: rzadki kaszel - przyjmuj po 1 łyżeczce na noc i jeszcze jedną nocą; kaszel silny - przyjmuj po 1 łyżeczce od herbaty przed jedzeniem lub na noc po kolacji.
  3. Do pół szklanki mleka włóż 4-5 fig, gotuj przez 5-10 minut, ostudź. Przed snem wypij małymi łykami mleko i zjedz owoce figi. W razie konieczności powtórz.
  4. Do garnuszka włóż: 200 g masła, 200 g smalcu, 200 g miodu, 200 g kakao (w proszku) i 15 szt. świeżych żółtek. Dobrze wymieszaj i gotuj na małym ogniu 5 minut, tak aby powstała jednolita masa, następnie ostudź. Stosowanie: 1 łyżeczka na 1/4 szklanki gorącego mleka, 3 razy dziennie po jedzeniu. Pij maleńkimi łykami. Poprawa następuje w ciągu 5 lub 7 dni.
  5. Nacieraj klatkę piersiową i plecy mieszanką spirytusu salicylowego, spirytusu kamforowego i olejku terpentynowego - w równych częściach - działa rozgrzewająco i poprawia krążenie krwi.
  6. Stosuj nalewkę bursztynową i zioła szwedzkie, zwłaszcza przy zapaleniu płuc.
  7. Stosuj stawianie baniek. 

Rumianek posiada właściwości łagodzące


Gardło
  1. Do szklanki z przegotowaną, letnią wodą wsyp pół łyżeczki soli gruboziarnistej i wymieszaj. Płucz gardło kilka razy dziennie.
  2. Do szklanki z przegotowaną, letnią wodą dodaj 1 łyżeczkę wody utlenionej oraz 10 kropli gliceryny w płynie. Wymieszaj. Płucz gardło kilka razy dziennie. Woda utleniona działa przeciwbakteryjnie, a gliceryna powlekająco.
  3.  Do szklanki z przegotowaną, letnią wodą dodaj 4 krople jodyny i wymieszaj. Płucz gardło 3 razy dziennie. Jodyna posiada właściwości odkażające.
  4. Napary z ziół także doskonale nadają się do płukania gardła. Rumianek posiada właściwości łagodzące, a szałwia antyseptyczne. Wystarczy w szklance wody zaparzyć torebkę (lub łyżeczkę) ziół. Gdy przestygną płucz gardło kilka razy dziennie, za każdym razem parząc świeże zioła. 
Znalezione obrazy dla zapytania aloes
Aloes pomaga przy gorączce

Gorączka
  1. Przygotuj napój, gdy masz gorączkę: kwiat lipowy (20 g), kwiat bzu czarnego (20 g), kwiat rumianku (10 g), kora wierzby (25 g), owoc maliny (25 g). Pij gorący po 1/2 szklanki co godzinę, przebywając w łóżku. Mieszanki ziołowe mają silniejsze działanie, niż pojedyncze rośliny.
  2. Rozdrobniony liść aloesu, gotowany ok. 5 minut w 1/4 l wody z dodatkiem 1 łyżeczki miodu i przyjmowany w małych porcjach w ciągu dnia, pomocny jest przy gorączce.
  3. Ksiądz Sebastian Kneipp zaleca zawijanie łydek, które znakomicie "ściąga" gorączkę. Zawijać należy zawsze obie łydki równocześnie. Kompres powinien sięgać od kostek do zgięć kolanowych. Ręczniki lniane lub bawełniane zamoczyć do połowy w zimnej wodzie i dobrze wykręcić. Łydki zawinąć najpierw częścią mokrą ręcznika, potem suchą, w końcu wełnianą chustą, dobrze nakryć pierzyną, zwłaszcza zawinięte części ciała. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, by nogi przed zabiegiem nie były zimne, w tym przypadku należy je rozgrzać stosując gorącą kąpiel nóg lub rozcieranie ręcznikiem frotte.
Podobny obraz
Kwiat czarnego bzu
     
     
    Na podstawie:
    "Leki z Bożej apteki" J. Schulz, E. Überhuber
    "Droga do zdrowia"  M. Tombak
    "Jak żyć długo i zdrowo" M. Tombak 
     

     
    Zapraszam Cię do obserwowania mojego bloga oraz polubienia mojej strony na FB 
    "Żyj w stylu EKO", dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco :) 
     


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...