Świeże soki roślinne - jak należy je stosować?

Świeże soki roślinne to lek bezcenny. Dostarczają wiele witamin, mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Szczególnie polecane są osobom, które jedzą mało surówek. Leczenie sokami można przeprowadzać praktycznie przez cały rok.
W obecnych czasach, gdy posiadamy sokowirówki, przyrządzenie soku w domu nie stanowi już problemu. Wystarczy sprzęt, produkty i szczera chęć :)




Jednak jak prawidłowo zażywać soki? Jak je przygotowywać?

Oto kilka wskazówek:
  1. Nasz surowiec (warzywa, owoce, zioła) powinien pochodzić ze sprawdzonych źródeł (najlepiej upraw ekologicznych, własnych działek).
  2. Sok przygotowujemy z umytych, oczyszczonych i rozdrobnionych warzyw i owoców (gniazda nasienne wycinamy, skórkę zdrowych owoców - np. jabłek, gruszek, możemy pozostawić).
  3. Soki rozcieńczamy wodą w stosunku 1:1. Robimy tak, by były lepiej przyswajalne. Każdy sok jest bowiem"koncentratem" danego warzywa, owocu czy rośliny.
  4. Soki pijemy powoli, mieszając każdy łyk soku ze śliną.
  5. Pijemy je od razu po przygotowaniu. W przeciwnym razie stracą one swoje wartości lecznicze pod wpływem powietrza.
Jakie soki najlepiej przygotowywać o danej porze roku?
  1. Przede wszystkim korzystajmy z sezonowości warzyw, owoców, ziół i innych roślin. To wtedy nasze surowce są najbardziej witalne.
  2. Od wiosny do jesieni wskazane są kuracje surowymi sokami przy użyciu roślin leczniczych, np. mniszka lekarskiego czy pokrzywy. Przygotowując sok z roślin liściastych, ziół, możemy do miksera od razu dodać wodę w stosunku 1:2 (1 część surowca i 2 części wody).
  3. W okresie jesienno-zimowym ukłon zróbmy w kierunku soku z kiszonej kapusty, pamiętajmy także, by rozcieńczyć go z wodą w stosunku 1:1.






Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...